Drzewo kategorii
SA134-016
Image information
Description
31.03.2012, Stulno, linia nr 81 Włodawa - Chełm, szlak Chełm - Włodawa. Pociąg nadzwyczajny spółki Przewozy Regionalne nr 22201 relacji Lublin - Włodawa przez Jaszczów (z wjazdem do Bogdanki), Chełm, Uhrusk na peronie przystanku w Stulnie.
Zawsze chciałem tam dotrzeć. Ta linia ma w sobie jakąś magię - cholerne granice przecięły Bug wraz z sensem jej istnienia. Wegetowała długo ściągając tu kolzamowskie drezyny, które w latach 90. zaczęto nazywać szynobusami. Teraz też niby coś tu jeździ, raz na jakiś czas parę wagonów z drewnem bez ścisłego rozkładu i tyle. Miłośnicze legendy mówią, że jesienią maszyniści zostawiają lokomotywy na szlaku i idą do lasu na grzyby.
Zawsze chciałem tu dotrzeć, bo wciąż brzmi mi w uszach piosenka, którą nuciłem sobie łażąc po górach gdy miałem jakiś metr dwadzieścia. Więc z gitarą i piórem, kwietniowym wieczorem jedziemy, Wojtku, razem do Włodawy zamieniło się niespodziewanie w lubelskim motorem, w dzień mocno ponury jedziemy, Tomku, razem do Włodawy i sącząc piwa z chełmskiego browaru mijaliśmy krajobraz taki sam, jaki parę miesięcy wcześniej mijaliśmy po drugiej stronie rzeki dzielącej tę brudną połać ziemi na my i oni.
Date
Sunday, 08 April 2012
Hits
333
Rating
No Votes
Filesize
271.79 KB (900 x 600 px)
Author
rkplodz